Historie

V roce 2017 je to právě 13. let od založení klubu Vodníček (Vodníček & Black Sharks), který započal svou činnost v Kutné Hoře. Začínali jsme s plaváním rodičů s novorozenci, kojenci a batolátky i předškoláky.

V září v roce 2004, kdy byl klub otevřen, začínalo plavat ve Vodníčku zhruba 30 dětí. O 6 měsíců později přibylo dalších 30 dětí, které si paní Vlasta Dlouhá hýčkala svým laskavým přístupem a láskou. Za 1 rok působení v Kutné Hoře měl Vodníček již přes 500 dětí!

Další nárust začal za dva roky, kdy paní Vlasta otevřela plavání v Kolíně a za další rok i v Čáslavi. Do dnešního dne prošlo klubem bezmála 9 000 dětí. Pro mnohé z nich se tato činnost stala součástí jejich životního stylu.

S cílem rozšířit své aktivity pro rodiče s dětmi zorganizovala paní Vlasta Dlouhá v letech 2005 první dovolenou s Vodníčky, kde se láskyplně věnovala všem zůčastněným. Za další rok již zorganizovala pobytovou dovolenou pro děti a rodiče a zároveň i pro děti s kojeneckého ústavu v Aši.

V letech 2006 – 2014 postupně organizovala další pobytové dovolené s plaváním a zábavným programem pro celé rodiny. Ve výuce plavání dětí všech věkových kategorií se věnuje doposud.

V roce 2014 paní Vlasta založila Modrý Přístav, z.s. kde chce postupně soustředit veškeré aktivity, které doposud nabízela.